پزشكيار بدون مرز: ايجاد ستاد بحران براي سازمان‌ها يك نياز ضروري است

قشم ، خبرگزاري جمهوري اسلامي ‪‬  

يك پزشكيار بدون‌مرزگفت:ايجاد ستاد بحران براي سازمان‌ها يك نياز ضروري و حياتي است.

"فرهاد شرف‌پور" روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا،افزود: ستاد بحران هم‌اينك در مراكز امدادي و وزارت كشور فعال است و در مواقع بحراني و حساس براي ‌امدادرساني و انجام عمليات‌ امداد و نجات در مناطق آسيب ديده وارد عمل مي‌شوند.

شرف‌پور ، اضافه كرد: خبرگزاري جمهوري اسلامي (ايرنا) از جمله سازمان‌هاي حساس خبري محسوب مي‌شود  كه  بايد  ستاد  بحران  در  آن فعال شود  تا  بتواند در مواقع بروز حوادث غيرمترقبه و بر اساس برنامه‌ريزي‌هاي نوين با حضور درجامعه به روند اطلاع رساني ادامه دهد.

وي، گفت: ايرنا بايد سيستمي حمايتي براي تسلي بخشيدن به افكار عمومي در سطح جامعه و پس از وقوع بحران‌ها باشد.

او با اشاره به جايگاه خبرنگاري بحران در جامعه اطلاعاتي امروز دنيا ، اظهارداشت: امروزه خبرنگاران بايد در كنار حرفه خبرنگاري نسبت به چگونگي انجام عمليات امداد و نجات و حضور در صحنه‌هاي جنگ از طريق استفاده از سلاح‌هاي رزمي و خودرو نيز آشنا باشند.

شرف‌پور خاطرنشان كرد: يكي‌از موضوعاتي كه بايد به آن توجه‌ويژه‌اي داشت، تهيه پلاك‌هاي نسوز شناسايي براي كادرهاي خبري از جمله خبرنگاران و عكاسان است.

وي، افزود: در جامعه امروز و در عرصه‌هاي مختلف از جمله عرصه خبر بايد يكسري الزامات را مورد توجه قرار داد تا در سوانح و اتفاقات احتمالي با مشكل مواجه نشويم.

738201-03-51_n.jpg  

"فرهاد شرف‌پور"  پزشكيار بدون ‌مرز روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا، گفت: ايجاد ستاد  بحران  براي سازمان‌ها يك نياز ضروري و حياتي است.

/ 0 نظر / 22 بازدید